Project Description

Kranik do kanistrów Sonett

Bez enzymów, bez GMO

  • Do zmywarek w gospodarstwach domowych
  • Drobnoziarnisty koncentrat proszku
  • O neutralnym zapachu
  • Ulega biodegradacji w 100%

Dostępny w opakowaniach:

  • 1 kg
  • 3 kg
  • 10 kg

Szczególne cechy produktu

Tabletki do zmywarki Sonett zawierają minerały i składniki organiczne w pełni biodegradowalne.
Nie zawierają enzymów, agresywnych chlorowych środków wybielających, fosforanów i dodatków zapachowych.

Zakres zastosowania

Są odpowiednie do zmywarek w gospodarstwach domowych.
Do naczyń, które można zmywać w zmywarce.

Zastosowanie

Są odpowiednie do zmywarek w gospodarstwach domowych.
Do naczyń, które można zmywać w zmywarce.
Nie należy stosować do srebra, szkła kryształowego i ręcznie malowanej porcelany.

Dozowanie

Przeciętnie zabrudzone naczynia: 1 tabletka na jedno zmywanie.
Mocno zabrudzone naczynia: 2 tabletki na jedno zmywanie.

Ważne dla optymalnej skuteczności zmywania: Należy ustawić regulator zmiękczacza wody w zmywarce tak, jakby woda była o jeden przedział  twardsza, niż  jest   w rzeczywistości. Przykład: dla wody o stopniu twardości II (8.4–14° dH/ 15–25° fH), należy ustawić zmiękczacz na stopień III (>14° dH / >25° fH). Należy uwzględnić wskazówki zawarte w instrukcji obsługi zmywarki. Należy także zadbać o to, by w odpowiednich przegródkach  zawsze była wystarczająca ilość soli regenerującej i nabłyszczacza.

Deklaracja składu

cytryniany 15-30%
soda 15-30%
nadwęglan sodu 5-15%
tetrasodowy glutaminian dioctanu 5-15%
karboksymetyloinulina 5-15%
krzemiany 5-15%
wodorowęglan sodu 5-15%
siarczanowany olej rycynowy 1-5%
tenzydy cukrowe 1-5%
glukonian sodu 1-5%
olej rzepakowy, z kontrolowanych upraw ekologicznych <  1%
dodatki balsamiczne, z kontrolowanych upraw ekologicznych i zbiorów roślin dziko rosnących

Lista składników zgodnie z EC 648/2004

Sodium Citrate, Sodium Carbonate, Sodium Percarbonate, Tetra Sodium Glutamate Diacetate, Carboxymethyl Inulin, Sodium Metasilicate, Sodium Bicarbonate, Sodium Silicate, Sulphated Castor Oil, Alkylpolyglucoside C8–C16 (Coco Glucoside), Sodium Gluconate, Potassium Soap*

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Piktogram określający rodzaj zagrożenia

znak uwaga

Uwaga: Działa drażniąco na oczy. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Stosować ochronę oczu. W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.

Pochodzenie i właściwości składników
Główne składniki aktywne Tabletek do zmywarki Sonett to  węglan sodu, krzemiany i sulfonowany olej rycynowy. Krzemiany uzyskiwane są poprzez stapianie piasku z węglanem sodu i , dzięki swej alkaliczności, są w stanie modyfikować osady tłuszczowe w drodze zmydlania, umożliwiając w ten sposób ich rozpuszczanie w wodzie. Krzemiany te sprawiają, że resztki, które przywarły do naczynia pęcznieją, przez co zostają rozrzedzone. Soda oczyszczona, powstająca  z soli kuchennej i wapienia, rozbija tłuszcz na maleńkie kropelki, wspierając w ten sposób krzemiany w ich funkcji rozpuszczania tłuszczu. Dzięki dodaniu niewielkiej ilości sulfonowanego oleju rycynowego  uzyskuje się zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody, co ułatwia nawilżanie brudu. Sulfonowany olej rycynowy, zwany też olejem tureckim/olejem czerwieni tureckiej, uzyskuje się w drodze bezpośredniej reakcji oleju rycynowego/rącznikowego z kwasem siarkowym. Ponadto, Tabletki do zmywarki zawierają wybielacz tlenowy (nadwęglan sodu). Podczas cyklu zmywania nadwęglan sodu uwalnia tlen, obok wody i sody. Uwolniony w ten sposób tlen służy do usuwania osadów z herbaty i kawy ze szklanek i filiżanek. Nadwęglan sodu jest kompleksem molekularnym uzyskiwanym przez adsorpcję nadtlenku wodoru na węglan sodu.  Cytryniany, uzyskiwane przez fermentację produktów ubocznych zawierających cukier, takich jak melasa, dodawane są do środka zmywającego w celu wiązania wapnia w wodzie używanej do zmywania dla ochrony urządzenia przed osadami. Ze względu na fakt, że wiele zmywarek, pomimo wbudowanych wymienników jonów (urządzeń zmiękczających wodę), przyjmuje jednak zbyt dużo wody bogatej w wapień, działanie cytrynianów wzmacnia się przez dodanie składników wiążących związki wapnia – glukonianu sodu, karboksymetyloinuliny i tetrasodowego glutaminianu dioctanu. Glukonian sodu jest solą kwasów glukonowych, które występują naturalnie w miodzie i owocach. Karboksymetyloinulina jest wytwarzana przez karboksymetylację inuliny, skrobi uzyskiwanej z korzenia cykorii. Tetrasodowy glutaminian dioctanu składa się w około 86% z odnawialnych produktów naturalnych, zawierających cukier i skrobię.

Dane techniczne

1 tabletka waży około 20 g
Wartość pH: (20°C, 5 g/l H2O) około 10.5–11

Przechowywać szczelnie zamknięte w suchym miejscu. O ile to możliwe, przechowywać w temperaturze między 10 a 25°C.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kod dystrybutora: D052
Kod EAN: 4007547402904 – 2 sztuki

Kod dystrybutora: D054
Kod EAN: 4007547402805 – 25 sztuk

Kod dystrybutora: D056
Kod EAN: 4007547403116 – 80 sztuk

Kod dystrybutora: D058
Kod EAN: 4007547403307 – 800 sztuk