W niskich temperaturach produkty te mogą zmienić konsystencję na stałą i zmienić zabarwienie na białe. Jeżeli postawi się je w ogrzewanym pomieszczeniu powrócą do stanu płynnego. Ta zmiana konsystencji nie ma wpływu na jakość produktu.
Firma Sonett zaleca regularne odkamienianie pralki / zmywarki przy pomocy Odkamieniacza Sonett przynajmniej raz na 2 -3 miesiące w zależności od lokalnej twardości wody. Szczegółowa instrukcja odkamieniania podana jest na etykiecie Odkamieniacza.

Wszystkie produkty Sonett mają termin przydatności powyżej 36 miesięcy. Na środkach do prania i sprzątania nie trzeba w takim wypadku podawać terminu przydatności produktu, podawany jest numer serii produkcyjnej. W przypadku większości produktów można łatwo odczytać datę produkcji – należy pominąć dwie ostatnie cyfry (jeśli są) z numeru serii produkcyjnej, a pozostałe rozszyfrowujemy następująco: dwie pierwsze cyfry oznaczają rok, dwie następne oznaczają miesiąc, dwie kolejne dzień, tak więc np. CHB 17062203 to produkcja z dnia 22.06.2017, a CHB 170804 (bez dwu ostatnich cyfr) to produkcja z dnia 04.08.2017.

W przypadku Tabletek do zmywarki pakowanych po 25 sztuk z zapisu na opakowaniu można odczytać rok i miesiąc produkcji. Należy odrzucić dwie pierwsze i dwie ostatnie cyfry, które są specjalnymi oznaczeniami producenta i odczytać datę według schematu: trzecia cyfra to rok (6=2016, 7=2017), czwarta i piąta miesiąc. Przykład: 0270512 oznacza maj, (czyli 05) 2017. Podobnie 0361201 oznacza grudzień 2016.

Na opakowaniach nie mam pogrubień, tu je zastosowaliśmy dla przejrzystości.

Wszystkie MYDŁA SONETT, jako produkty kosmetyczne, mają na opakowaniu nadrukowane oznaczenie terminu, przed którym należy je zużyć. Termin ten podany jest po słowach BEST BEFORE lub EXP.

Płyny do prania wełny i jedwabiu pozostają stabilne po otwarciu przez 3 lata. Należy pamiętać o zamykaniu opakowania po użyciu.
Także produkty oparte na naturalnych surowcach mogą być np. silnie zasadowe i jako takie przy niewłaściwym zastosowaniu mogą być niebezpieczne dla człowieka. Poszczególne produkty wymagają zachowania środków ostrożności podanych na etykietach, w szczególności przechowywania ich w miejscu niedostępnym dla dzieci.
MODUŁOWY SYSTEM PRANIA SONETT opiera się na koncepcji osobnego dozowania trzech głównych komponentów detergentu, a mianowicie:

•aktywnych substancji piorących

•środka zmiękczającego

•środka wybielającego.

System ten umożliwia optymalne wykorzystanie wymienionych składników w zależności od stopnia zabrudzenia tkanin, twardości wody oraz indywidualnego zapotrzebowania co do odcienia bieli, który chce się uzyskać.

Dla skuteczności detergentu opartego na mydle miękka woda jest warunkiem absolutnie koniecznym.

Zasada używania osobnych modułów umożliwia wykorzystanie niezrównanych zalet mydła niezależnie od stopnia twardości wody w danym rejonie.

W przypadku, gdy na umytych naczyniach pojawia się kamień (matowy osad), najpierw zwiększ ustawienie wymiennika jonów (jak opisano tu), a następnie:

Pozostaw naczynia, na których osadził się kamień w zmywarce. Wybierz zmywanie w 65°C bez zmywania wstępnego. Włącz program bez dodawania tabletek/proszku. Po tym, jak woda do zmywania głównego zostanie pobrana, otwórz drzwiczki i wlej 1 litr Odkamieniacza Sonett do zmywarki. Pozwól by program dobiegł do końca. Osad kamienny zniknie.

Tak, wszystkie produkty Sonett są bezglutenowe.

Spośród środków Sonett do czyszczenia dywanów / wykładzin polecamy:

  1. do czyszczenia ręcznego (piana ze szmatką / szczoteczką) polecamy z własnego doświadczenia: Płyn uniwersalny (dozowaliśmy na wyczucie, ale jest to płyn wybitnie pieniący, przez co bardzo wydajny). Metoda: letnia woda plus niewielka ilość płynu uniwersalnego intensywnie wymieszane dłonią do uzyskania piany. Pianę nanosimy na dywan (nie za dużo, aby nie przemoczyć włókien) i wycieramy ściereczką lub szorujemy szczoteczką w zależności od stopnia zabrudzenia. Pozostawiamy do wyschnięcia i odkurzamy.
  2. do czyszczenia w odkurzaczach piorących: Płyn do mycia okien (potrzeba niskiego spieniania). Od producenta uzyskaliśmy kiedyś taką odpowiedź na podobne pytanie: Do urządzeń piorących dywany i wykładziny na zasadzie natryskiwania roztworu myjącego i zasysania go ponownie do maszyny można zamiast oferowanych standardowo roztworów zastosować płyn do mycia okien Sonett w rozcieńczeniu 50 ml na 1 litr wody.