SPRZĄTANIE

Płyn uniwersalny

plyn-uniwersalny

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra, 1 litr, 10 litrów, 20 litrów

Czyści i pielęgnuje podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, samochody, itp.

Odpowiedni do mycia okien o dużych powierzchniach.

Do wody przeznaczonej do mycia mopem: Wlej 5-10 ml Płynu uniwersalnego na 10 litrów wody, w zależności od stopnia zabrudzenia.

Nierozcieńczony: Kilka kropel na gąbkę lub zwilżoną ściereczkę.

Do mycia okien: 5 ml Płynu uniwersalnego na 5 litrów wody. Użyj gąbki i ściągaczki gumowej do okien.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne 5–15%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego 5–15%,
 sól kuchenna <1%, olejek ze skórki pomarańczowej <1%, cytrynian <1%
, naturalny olejek eteryczny z trawy cytrynowej z kontrolowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, sodium chloride, limonene, sodium citrate, perfume* (fragrance), citral*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Cukrowy środek powierzchniowo czynny i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego wyprodukowanymi z surowców takich jak cukier, skrobia i olej kokosowy są aktywnymi substancjami czyszczącymi, działającymi niezależnie od twardości wody i wykazującymi najlepszy, obok mydła, wzorzec rozkładalności. W tym zestawieniu wykazują także doskonałe właściwości rozpuszczania tłuszczu i brudu. Olejek ze skórki pomarańczowej intensyfikuje skuteczność rozpuszczania tłuszczów.
Aktywne substancje myjące będące w składzie Płynu uniwersalnego Sonett są wyjątkowo dobrze tolerowane przez skórę. Jak wszystkie produkty Sonett, płyn uniwersalny jest wysoce skoncentrowany i dzięki temu nadzwyczaj ekonomiczny w użyciu.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) około 1.04 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7–8 (pH-neutral)

W temperaturze poniżej 10 °C produkt zmienia konsystencję – zestala się i zmienia barwę na białawą; jest to jednak faza przejściowa i mija, gdy produkt znajdzie się w cieple i w razie potrzeby zostanie delikatnie wstrząśnięty.

Pomimo ekstrahowania składników z surowców pochodzenia roślinnego, skrobi, cukru i tłuszczu podczas procesu produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego, pozostają one całkowicie nienaruszone w swej naturalnej strukturze. Dlatego 100% tych surfaktantów może dość łatwo ulec szybkiemu rozkładowi przez mikroorganizmy.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do czyszczenia kuchni i łazienek

plyn-do-kuchni

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra, 1 litr, 10 litrów

Z kwasem cytrynowym.

Płyn do czyszczenia kuchni i łazienek może być używany wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba usunięcia osadu wapiennego (kamienia) oraz tłuszczu.

Przydatny w kuchni i łazience: Usuwa osady wapienne w trudno dostępnych miejscach, czyści armaturę, stal nierdzewną, płytki podłogowe i ścianki prysznicowe.

UWAGA: Nie stosować do powierzchni wapiennych takich jak marmur, alabaster, lastryko, sztuczny kamień, beton, itp.

Spryskaj czyszczoną powierzchnię i pozostaw na kilka minut – w zależności od grubości osadu, po czym przetrzyj i spłucz czystą wodą.
Kwas cytrynowy 5–15%, alcohol roślinny (etanol) 5–15%, cukrowe środki powierzchniowo czynne 1–5%, woda wirowana do 100%.
Aqua, citric acid, alcohol, alkylpolyglucoside C8–10.  
Alkohol roślinny (etanol) uzyskiwany jest przez fermentację skrobi roślinnej. Cukrowy surfaktant powstaje ze skrobi roślinnej i oleju kokosowego. Etanol i cukrowy środek powierzchniowo czynny rozpuszczają brud i ułatwiają spływanie wody. Kwas cytrynowy, o jakości spożywczej, usuwa osady kamienia wapniowego.
Łatwy w użytkowaniu: wystarczy spryskać, pozostawić do zadziałania, spłukać i przetrzeć, a w rezultacie powierzchnia wygląda jak nowa; dodatkową korzyścią jest nieskazitelna czystość ekologiczna.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.03 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 4–5

Zawiera <10% alkoholu roślinnego (etanolu).

CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI

Nie wdychać rozpylonego aerozolu.

W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza, pokazując mu opakowanie lub etykietę.

Używać tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Etanol, w niewielkich ilościach, jest także obecny w naturze. Gdy znajdzie się w wodzie ściekowej, ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę. Podczas produkcji siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowych środków powierzchniowo czynnych, składniki organiczne oleju kokosowego i skrobi łączą się w taki sposób, że ich naturalna struktura molekularna pozostaje nienaruszona. Dlatego 100% tych surfaktantów może dość łatwo ulec szybkiemu rozkładowi przez mikroorganizmy obecne w przyrodzie. Kwas cytrynowy jest składnikiem organizmów roślinnych, zwierzęcych i ludzkich i dlatego ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę w obecności powszechnie występujących w przyrodzie mikroorganizmów.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiedni do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do mycia okien

do okien i innych powierzchni szklanych oraz stali nierdzewnej

plyn-do-okien

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra, 1 litr, 10 litrów

Dokładnie czyści niewielkie powierzchnie szklane, takie jak szyby, lustra i lady bez pozostawiania smug. Czyści także stal nierdzewną oraz powierzchnie z plastiku, a także usuwa ślady palców z powierzchni metalowych. Do czyszczenia dużych powierzchni okiennych polecamy Płyn uniwersalny Sonett nanoszony gąbką i zbierany za pomocą gumowej ściągaczki do szyb.

Spryskaj dokładnie czyszczoną powierzchnię i wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry. Usuń silniejsze zabrudzenia przed zastosowaniem Płynu do mycia okien.
Alkohol roślinny (etanol) 15–30%, cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego <1%, naturalne olejki eteryczne: lawendowy i z trawy cytrynowej z certyfikowanych upraw ekologicznych <1% , woda wirowana do 100%.
Aqua, alcohol, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, perfume*(fragrance), linalool*, citral*

*certified organically grown/ z kontrolowanych upraw ekologicznych

Alkohol roślinny (etanol) uzyskiwany jest przez fermentację skrobi roślinnej zawartej w kukurydzy i ziemniakach. Koncentracja alkoholowego roztworu w Płynie do mycia okien odpowiednia do tego, by nie pozostawiać smug, a jednocześnie umożliwiać szybkie wysychanie powierzchni. Ponadto etanol wspomaga dokładne usuwanie tłustych nalotów. Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowy środek powierzchniowo czynny – uzyskiwane ze skrobi roślinnej i oleju kokosowego wspomagają macerację i  usuwanie brudu z powierzchni.
Płyn do mycia okien Sonett wykazuje bardzo wysoką skuteczność nawet w przypadku powierzchni mocno zanieczyszczonych i tłustych. Wypełnia pomieszczenie przyjemnym, świeżym zapachem.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.98 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7–8

Zawiera <10% alkoholu roślinnego (etanolu).

CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI

Nie wdychać rozpylonego aerozolu.

W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza, pokazując mu opakowanie lub etykietę.

Używać tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Etanol, w niewielkich ilościach, jest także obecny w naturze. Gdy znajdzie się w wodzie ściekowej, ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę. Podczas produkcji siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowych środków powierzchniowo czynnych, składniki organiczne oleju kokosowego i skrobi łączą się w taki sposób, że ich naturalna struktura molekularna pozostaje nienaruszona. Dlatego 100% tych surfaktantów może dość łatwo ulec szybkiemu rozkładowi przez mikroorganizmy obecne w przyrodzie.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiedni do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do mycia podłóg

plyn-do-podlog

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra i 5 litrów

Chroni podłogi woskowane, olejowane i lakierowane przy pomocy naturalnego płaszcza woskowego bez nawarstwiania. Odpowiedni do kafelków, kamienia, drewna, korka, parkietu, laminatu, linoleum i powierzchni syntetycznych.

5 ml Płynu do mycia podłóg dodaj do 5 litrów ciepłej wody używając załączonej miarki (na zakrętce) w celu dokładnego odmierzenia wymaganej ilości płynu.
UWAGA: Płyn do mycia podłóg nie powinien być używany w stanie nierozcieńczonym.

Wstrząśnij przed użyciem.

Może powodować ściemnienie surowego drewna – przed użyciem zaleca się sprawdzenie działania na niewidocznym miejscu podłogi.

Podłogi gruntowane twardym olejem lub  woskiem: należy ponawiać profesjonalne olejowanie/woskowanie w regularnych odstępach czasu.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne 5–15%, potaż (węglan potasu), szelak, wosk carnauba, wosk japoński, mydło z oleju kukurydzianego 1–5%, alkohol roślinny (etanol) <1%, gliceryna roślinna <1%, woda do 100%.
Aqua, alkylpolyglucoside C8–10, potassium carbonate, shellac, copernicia cerifera, rhus succedanea, alcohol, glycerine.
Substancje wykorzystywane do produkcji tego delikatnego, chroniącego powierzchnie płynu do mycia podłóg to wosk carnauba, szelak i wosk japoński. Wosk carnauba uzyskiwany jest z liści południowo amerykańskiej palmy carnauba. Szelak powstaje z wykorzystaniem wydzieliny owadów zwanych czerwcami (Laccifer lacca).  Wosk japoński, który uzyskuje się wygotowywanie jagód japońskiego drzewa woskowego, chroni powierzchnie przed wysychaniem. Jest on bardziej miękki niż wosk carnauba i szelak. Cukrowe środki powierzchniowo czynne, uzyskiwane ze skrobi i oleju kokosowego, potażu i mydła kukurydzianego, służą do delikatnego emulgowania wosków w płynie do mycia podłóg i rozprowadzania ich w wodzie.
Produkt nie zawiera rozpuszczalników petrochemicznych, wybielaczy, emulgatorów i środków konserwujących, a także olejów silikonowych. Całkowicie biodegradowalny.
EcoControl, Ecogarantie

eco-control-wwweco-garantie-logo-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.99 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 20 ml / 10 l H2O) ca. 7–8

Przechowywać  w temperaturze powyżej zera (nie dopuszczać do zamrożenia).

Wosk carnauba, szelak I wosk japoński są naturalnymi, biodegradowalnymi woskami. Mydło ze skrobi kukurydzianej, jak wszystkie mydła roślinne, olejów roślinnych ma tę unikalną cechę, że bezpośrednio po użyciu reaguje z kamieniem wapniowym zawsze obecnym w wodzie, tworząc mydło wapniowe. W rezultacie surfaktant traci swe własności powierzchniowo czynne w przeciągu kilku godzin (degradacja prymarna – pierwszego stopnia), przez co neutralizuje swój wpływ na wodne organizmy żywe. Powstałe mydło wapniowe jest z kolei w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (degradacja drugiego stopnia). Podczas produkcji cukrowych surfaktantów, składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Mydło i cukrowe środki powierzchniowo czynne zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki / kanistry: PE

Etykiety / Nakrętki: PE/PP

Zewnętrzny karton: 100% materiału z recyklingu

Mydło do podłóg

mydlo-do-podlog

Dostępne w pojemnościach: 0,5 litra i 10 litrów

  • Do czyszczenia i pielęgnacji przepuszczalnych powierzchni i podłóg, w szczególności wykonanych z kamienia naturalnego, gliny, linoleum, korka i drewna.
  • Do filcowania wełny.

Czyszczenie i pielęgnacja podłóg otwartoporowych:

Woda miękka: 25 ml na 10 litrów wody.

Woda średnio twarda: 40 ml na 10 litrów wody.

Filcowanie wełny: około 50 ml rozcieńczyć w 500 ml gorącej wody.

Mydło oliwkowe z kontrolowanych upraw ekologicznych >30%, alkohol roślinny (etanol) 5-15%,  cytrynian <1%, kajeputowy olejek eteryczny z kontrolowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z kontrolowanych upraw ekologicznych/zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, Potassium Soap*, Alcohol, Potassium Citrate, Perfume* (fragrance), Limonene*

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Z prostej reakcji czystej oliwy z oliwek pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych i ługu potasowego, przebiegającej bez dostarczania energii z zewnątrz, powstaje łagodnie czyszczące mydło. Dzięki lekko natłuszczającym właściwościom mydła oliwkowego nadaje się ono doskonale do pielęgnacji otwartoporowych podłóg ceramicznych, kamiennych, drewnianych oraz korkowych. Etanol, uzyskiwany jest przez fermentację skrobi roślinnej lub produktów ubocznych przemysłu cukrowego, takich jak melasa. Pomaga on utrzymać mydło w stanie płynnym, umożliwiając jego  wysoką koncentrację w płynie. Kajeputowy olejek eteryczny, jest nie tylko źródłem przyjemnego, odświeżającego zapachu, lecz także działa hamująco na rozwój zarazków.
Wysoka koncentracja aktywnej substancji myjącej na poziomie około 30% oraz wykorzystanie wysokiej klasy oliwy z oliwek z upraw ekologicznych to cechy wyróżniające ten produkt. Mydło oliwkowe sprawdza się wyśmienicie przy filcowaniu wełny.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1,00 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 8,5–9,5

Mydło z olejów roślinnych ma tę unikalną cechę, że bezpośrednio po użyciu reaguje z kamieniem wapniowym zawsze obecnym w wodzie, tworząc mydło wapniowe. W rezultacie surfaktant traci swe własności powierzchniowo czynne w przeciągu kilku godzin (degradacja prymarna – pierwszego stopnia), przez co neutralizuje swój wpływ na wodne organizmy żywe. Powstałe mydło wapniowe jest z kolei w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (degradacja drugiego stopnia).

Etanol wraca w przeciągu kilku godzin do naturalnego obiegu.

Mydło zostało sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Odkamieniacz

odkamieniacz

Dostępny w pojemnościach: 1 litr, 10 litrów

Odkamieniacz Sonett jest skutecznym środkiem przeznaczonym do usuwania osadów wapiennych w postaci tzw. kamienia, pojawiających się na armaturze, kafelkach, toaletach, czajnikach, ekspresach do kawy, pralkach, itp.

Nierozcieńczony: do usuwania kamienia z armatury, kafelków, toalet – wszędzie tam, gdzie Odkamieniacz nie może zostać poddany podgrzaniu – pozostaw po naniesieniu na kilka minut, w zależności od grubości warstwy osadu, po czym spłucz dokładnie czystą wodą.

Rozcieńczony: do usuwania kamienia z czajników i innych sprzętów kuchennych – wszędzie tam, gdzie kwas może zostać poddany podgrzaniu i dzięki temu działać efektywniej.

Czajniki: Dodaj około 100 ml Odkamieniacza do 0,5 litra wody, podgrzej do około 60°C, pozostaw do zadziałania przez około 20 – 30 minut, po czym wypłucz dokłanie.

Ekspresy do kawy: Wlej 200 ml Odkamieniacza i 800 ml wody do pojemnika na wodę i przeprowadź odkamienianie zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi odkamieniania w  instrukcji obsługi ekspresu. Na koniec przelewaj wodę tak długo, aż woda wypływająca będzie przezroczysta.

Pralka o wsadzie 4,5 kg: Wlej 1 litr Odkamieniacza wybierając cykl prania głównego w temperaturze 60 °C bez załadowania pralki. Po zakończeniu cyklu prania usuń pozostałości z filtra pralki.

Zmywarka: Dodaj 1 litr Odkamieniacza do cyklu zmywania głównego w najdłuższym programie zmywania (po zakończeniu zmywania wstępnego!) – z naczyniami lub bez i pozwól, by zmywarka przeprowadziła cykl do końca.

Kwas cytrynowy 15–30%, alkohol roślinny (etanol) 5–15%, woda wirowana do 100%.
Aqua, citric acid, alcohol
Do uzyskania kwasu cytrynowego wykorzystywane są produkty uboczne przemysłu cukrowniczego, takie jak melasa. Podczas usuwania kamienia kwas cytrynowy, dzięki swej kwasowości, działa na osad wapienny w postaci tzw. kamienia rozpuszczając go na powrót przez uwalnianie dwutlenku węgla.  
Kwas cytrynowy o jakości spożywczej jest bardziej wskazany niż inne kwasy jako odkamieniacz do wielu zastosowań w kuchni i pomieszczeniach sanitarnych, dzięki swemu nieuciążliwemu zapachowi i łagodnemu działaniu na powierzchnie z metalu i plastiku.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.07 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 3–4

Piktogram określający rodzaj zagrożenia

znak uwaga

Uwaga: Zawiera kwas cytrynowy o jakości spożywczej: Działa drażniąco na oczy. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi.

W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się
działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady / zgłosić się pod opiekę lekarza.

Skład zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004: 15-30%: kwas cytrynowy; 5-15%: alkohol roślinny (etanol); woda wirowana do 100%.

Kwas cytrynowy jest naturalnym składnikiem organizmów roślinnych, zwierzęcych i ludzkich, dlatego ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę w obecności występujących w naturze mikroorganizmów.

Odpowiedni do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do trudnych zabrudzeń

plyn-do-trudnych-zabrudzen

Dostępny w pojemnościach: 120 ml, 0,5 litra, 5 litrów, 10 litrów

Usuwa uporczywe zabrudzenia i tłuszcz ze wszystkich wodoodpornych powierzchni w kuchni, łazience, toalecie i warsztacie.

Dozowanie Płynu do trudnych zabrudzeń:

  • jako intensywny środek czyszczący i usuwający tłuszcz z okapów kuchennych, piecyków, kuchenek, zanieczyszczonych sadzą szyb kominkowych, a także metalowych powierzchni w warsztacie: w zależności od stopnia zabrudzenia należy używać produkt nierozcieńczony lub rozcieńczony w wodzie w proporcji 1:10,
  • jako środek do czyszczenia podłóg i okien: 5 ml na 10 litrów wody.

Do precyzyjnego odmierzania produktu służy miarka umieszczona na zakrętce opakowania o podziałce 5 ml.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne 5-15%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego 5–15%, olejek ze skórki pomarańczowej <2,5%, cytrynian <1%, naturalne olejki eteryczne ze słodkiej pomarańczy, bergamotowy, cytronelowy i kajeputowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, limonene, sodium citrate, perfume* (fragrance), limonene*, linalool*, citronellol*, geraniol*

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Cukier, skrobia i olej kokosowy to surowce służące do produkcji cukrowych środków powierzchniowo czynnych w Płynie do trudnych zabrudzeń.  W połączeniu z siarczanami alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego, produkowanymi z oleju kokosowego i tlenków siarki, tworzą one kombinację substancji dopełniających nawzajem swe działanie, zwiększającą ich skuteczność czyszczenia i doskonale rozpuszczającą tłuszcz, a przy tym wybitnie łagodną dla skóry. Zdolność do rozpuszczania tłuszczu jest dodatkowo podwyższona dzięki dodatkowi olejku ze skórki pomarańczowej.
Produkt w 100% biodegradowalny. Łączy zalety istotne dla produktów poszukiwanych na rynku: jest doskonale skuteczny i dobrze tolerowany przez skórę.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.03 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7.5–8.5

Piktogram określający rodzaj zagrożenia

znak uwaga

Uwaga:  Zawiera D-Limonen z olejków eterycznych ze słodkiej pomarańczy i ze skórki pomarańczowej: może powodować reakcję alergiczną skóry. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Unikać uwolnienia do środowiska. Stosować rękawice ochronne. W przypadku podrażnienia skóry lub wysypki: Zasięgnąć porady /zgłosić się pod opiekę lekarza.

Skład zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004: 5-15%: niejonowe tenzydy na bazie wielocukrów; 5-15%: anionowe tenzydy na bazie oleju koko-sowego; < 2,5%: naturalny olejek ze skórki pomarańczowej (zawiera limo-nen); < 1%: cytryniany, naturalne olejki eteryczne z pomarańczy słodkiej* (za-wiera limonen*), bergamotki* (zawiera limonen*, linalol*), kajeputowy* (za-wiera limonen*) i cytronelowy* (zawie-ra cytronelol*, geraniol*), dodatki bal-samiczne*; woda wirowana do 100%.
* z upraw ekologicznych i zbiorów roślin dziko rosnących

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Mleczko do szorowania

mleczko-do-szorowania

Dostępne w pojemności: 500 ml

Delikatnie czyści stal nierdzewną, powierzchnie emaliowane, plastikowe, ceramikę szklaną, armaturę kuchenną i łazienkową.

Do usuwania uporczywego brudu i niewielkich osadów kamienia wapniowego polecamy Proszek do szorowania Sonett.

Mleczko do szorowania należy nanieść bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Wyszorować wilgotną ściereczką, po czym wytrzeć lub spłukać czystą wodą.
Drobno zmielony węglan wapnia >50%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne 1–5%, naturalne olejki eteryczne: lawendowy i z trawy cytrynowej z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, woda do 100%.
Aqua, calcium carbonate, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, perfume* (fragrance), linalool*, citral*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Węglan wapnia (CaCO3) jest jednym z najpowszechniej występujących na Ziemi minerałów. Do produkcji Mleczka do szorowania wykorzystywany jest węglan wapnia pochodzący z osadów w Jurze Szwabskiej. Ma lekkie własności ścierne i stanowi główny składnik Mleczka do szorowania. Jego skuteczność czyszczenia podwyższa dodatek wykazujących zdolność do rozpuszczania tłuszczu siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowych środków powierzchniowo czynnych. Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego uzyskiwane są w reakcji oleju kokosowego z siarką. Cukrowe środki powierzchniowo czynne uzyskiwane są z oleju kokosowego i pochodzącego z melasy lub skrobi cukru, przy udziale niewielkiej ilości kwasów służących jako katalizator.
Mleczko do szorowania Sonett, którego główny składnik stanowi czysty proszek wapienny, jest nadzwyczaj łagodne i delikatne w użyciu. Dzięki zastosowaniu mieszanki naturalnych olejków eterycznych – lawendowego i cytrusowego –  uzyskiwany jest lekki efekt powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.30 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7–8

Proszek wapienny jest minerałem, przez co z natury nie wymaga dalszego rozkładu.

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Proszek do szorowania

proszek-do-szorowania

Dostępny w opakowaniach: 450 g, 1 kg

Skoncentrowany proszek czyszczący. Bardzo wydajny.

Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu do powierzchni sanitarnych i kuchennych. Bez zarysowań czyści umywalki, toalety, wanny i bez wysiłku usuwa przypalone resztki z garnków oraz tłuste osady z kuchenek i piecyków.

Dzięki delikatnemu działaniu pumeksu jest odpowiedni nawet do czyszczenia kuchennych płyt ceramicznych. Jest także bardzo skutecznym środkiem czyszczącym meble ogrodowe i zanieczyszczone sadzą szyby kominkowe.

Nanieś proszek na czyszczoną powierzchnię i wyczyść ją wilgotną ściereczką, szczoteczką lub gąbką. Bardzo wydajny.
Proszek pumeksowy >30%, węglan sodu 5–15%, tlenek glinu 5–15%, mydło roślinne  z certyfikowanych upraw ekologicznych 1–5%, naturalny olejek eteryczny: szałwiowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, %, naturalny olejek eteryczny: kajeputowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%.
Pumice, sodium carbonate, bentonite, sodium soap*, perfume* (fragrance), limonene*, linalool*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Pumeks jest lekką, wypełniona powietrzem, miękką skałą wulkaniczną powstającą przez gwałtowne schładzanie lawy. Szybkie schładzanie zapobiega formowaniu się ostrych krawędzi kryształów. Dlatego drobno zmielony pumeks, będąc bardzo skutecznym środkiem czyszczącym, jest jednocześnie niezwykle łagodny. Węglan sodu w połączeniu z mydłem roślinnym doskonale rozpuszcza tłuszcz i brud, które są wchłaniane przez wybitnie chłonną glinkę (alumina) o świetnych własnościach łączących. Przyjemny, świeży zapach nadają naturalne olejki eteryczne z szałwii oraz odmiany mirtu dającej olejek kajeputowy, które dodatkowo wykazują zdolność powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
Środki czyszczące w postaci proszku, w przeciwieństwie do produktów płynnych zawierających 70 – 80% wody, odpowiadają rygorystycznym wymogom ekologicznym najwyższej koncentracji substancji aktywnej przy najniższym obciążeniu w transporcie, dlatego też Proszek do szorowania jest wysoce ekonomicznym i wydajnym środkiem czyszczącym.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.5 – 0.6 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 9–10

Jako że podstawowe składniki Proszku do szorowania to sproszkowane skały, bogate w krzemiany, wracają one do środowiska bez żadnej potrzeby degradacji. Węglan sodu, jako substancja mineralna również nie wymaga żadnej dalszej degradacji. Mydło wytwarzane z olejów roślinnych posiada pewną wyróżniająca je cechę w porównaniu ze wszystkimi innymi myjącymi substancjami czynnymi. Natychmiast po użyciu łączy się ono z wapniem (zawsze obecnym w wodzie ściekowej), tworząc mydło wapniowe i w ten sposób samo neutralizuje swoje działanie jako środka powierzchniowo czynnego na organizmy żywe (biodegradacja pierwotna/pierwszego stopnia). Z kolei mydło wapniowe jest szybko i w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (biodegradacja właściwa/ drugiego stopnia).

Mydło zostało sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Pojemnik dozujący proszek do ponownego napełniania: PE

Etykiety: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do czyszczenia WC

wc

Dostępny w pojemnościach: 750 ml, 10 litrów

Do usuwania brudu, kamienia i osadów wapiennych z wnętrza muszli klozetowej.
Nanieś pod krawędź muszli i wyczyścić szczotką do WC. Przy silniejszym zabrudzeniu i osadach z moczu pozostaw na noc, po czym spłucz, ewentualnie powtórz czyszczenie.
Do usuwania osadów żelazowych i manganowych w toalecie polecamy Proszek do szorowania Sonett.
Kwas cytrynowy 5–15%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne 1-5%, roślinny środek zagęszczający  <1%, naturalne olejki eteryczne: cedrowy i cytronelowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.