Płyn do regeneracji wełny

plyn-do-regeneracji-welny

Dostępny w pojemności: 300 ml

Do regeneracji ochronnego płaszcza hydrolipidowego tkanin z wełny i jedwabiu.

Do uzupełniania zawartości tłuszczu w zniszczonej odzieży wykonanej z wełny i jedwabiu. Szczególnie użyteczne przy użytkowaniu wełnianych otulaczy do pieluszek, które, ze względu na naturalną zawartość lanoliny, zbierają wilgoć z pieluszki, przy czym wciąż pozostają przepuszczalne dla powietrza. W trakcie prania wełniane otulacze tracą naturalnie obecny w wełnie tłuszcz. Regularne stosowanie Płynu do regeneracji wełny pozwala na regenerację warstwy tłuszczowej potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania otulaczy.
Otulacze do pieluszek: Rozpuść 1-2 łyżeczki Płynu do regeneracji w gorącej wodzie i dodaj tyle wody zimnej, by powstało około 1 litra płynu. Włóż zwilżone otulacze do letniego roztworu, zanurz kilkukrotnie w wodzie, po czym pozostaw w roztworze przez około pół do jednej godziny. Wypłucz w letniej wodzie, wyciśnij i pozostaw rozłożone na ręczniku do wyschnięcia.

Zniszczona odzież wełniana, jak na przykład marynarki, marynarki z sukna wełnianego, filcowe kapelusze, swetry/bluzy robocze itp.: Rozpuść pół łyżeczki Płynu do regeneracji w gorącej wodzie, po czym postępuj jak wyżej.

Płyn do regeneracji wełny może być także używany w pralce.  Pół łyżeczki Płynu do regeneracji wełny należy rozpuścić w około 30-40 ml gorącej wody i wlać uzyskany roztwór do przegródki na zmiękczacz.

Tłuszcz naturalnie występujący w wełnie (lanolina) (bez pestycydów) 15–30%, mydło z oliwy z oliwek z certyfikowanych upraw ekologicznych 15–30%, cukrowy środek powierzchniowo czynny 5–15%, alcohol cetylowy 1–5%, roślinny środek zagęszczający <1%, cytrynian <1%, lawendowy olejek eteryczny z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda do 100%.
Aqua, lanolin, potassium soap*, alkylpolyglucoside C8–14, cetyl alcohol, polysaccharide, potassium citrate, perfume* (fragrance), linalool*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Lanolina (wosk/tłuszcz z wełny) uzyskiwana jest ze świeżo strzyżonej wełny owiec, która poddawana jest specjalnemu procesowi usuwania pozostałości pestycydów i herbicydów. Aby uzyskać efekt dobrego rozprzestrzeniania się w wodzie i przylegania do tkanin, lanolina emulgowana jest na drobne krople dzięki użyciu mydła z oliwy z oliwek oraz cukrowego środka powierzchniowo czynnego. Surowcami wykorzystanymi do wytworzenia cukrowego środka powierzchniowo czynnego są cukier, olej kokosowy i olej palmowy.

Mydło oliwkowe powstaje w wyniku reakcji chemicznej między oliwą z oliwek i ługiem ( roztworem alkalicznym). Oliwa z oliwek jest najlepszym surowcem do wytwarzania łagodnego roślinnego mydła o zdolności do regenerowania płaszcza lipidowego. Zrównoważona kompozycja kwasów tłuszczowych, dobroczynny wpływ na układ sercowo-naczyniowy oraz niezwykły, siedmioletni okres dojrzewania wykazują pewne szczególne pokrewieństwo i dopasowanie oliwy z oliwek do potrzeb człowieka.

Alkohol cetylowy – uzyskiwany z oleju palmowego – oraz roślinny środek zagęszczający poprawiają efekt emulgowania tłuszczu uzyskiwany dzięki użyciu cukrowego środka powierzchniowo czynnego i mydła oliwkowego.

Użyta lanolina ma jakość farmaceutyczną. Dzięki włączeniu do składu mydła oliwkowego i cukrowego środka powierzchniowo czynnego Płyn do regeneracji wełny Sonett może być używany bez problemów także na terenach o wodzie twardej.

Oliwa z oliwek i lawendowy olejek eteryczny pochodzą w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych.

EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) około 0,99 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) około 7–8

Lanolina i alkohol cetylowy stanowiące surowce do produkcji Płynu do regeneracji wełny są, w stanie zemulgowanym, łatwo biodegradowalne. Mydło z olejów roślinnych wykazuje pewną niezwykłą cechę w porównaniu ze wszystkimi pozostałymi czynnymi substancjami myjącymi, a mianowicie: bezpośrednio po użyciu traci ono swe własności powierzchniowo czynne wchodząc w reakcję chemiczną z wapniem zawsze obecnym w wodzie, przez co neutralizuje swój wpływ na wodne organizmy żywe (degradacja prymarna – pierwszego stopnia). Powstałe w ten sposób mydło wapniowe jest z kolei w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (degradacja drugiego stopnia).

Pomimo, iż podczas produkcji cukrowych surfaktantów składniki ekstrahowane są ze skrobi, cukru i tłuszczu roślinnych, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać łatwo wykryte przez mikroorganizmy i bardzo szybko rozłożone przez nie w 100% na dwutlenek węgla i wodę.

Mydło, cukrowe środki powierzchniowo czynne i alkohol cetylowy zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelka: PE

Etykiety / Nakrętki: PE/PP

Zewnętrzny karton: 100% materiału z recyklingu