Płyn do prasowania

plyn-do-prasowania

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra, 1 litr

Do krochmalenia, wygładzania i pielęgnacji wszystkich tkanin z bawełny, lnu, konopi i mieszanek. Stosowanie ułatwia prasowanie, nawet przy dużym wysuszeniu i wygnieceniu tkanin. Tkaniny ulegają wygładzeniu, uodpornieniu na brud idłużej zachowują pożądany kształt.
Wstrząśnij butelkę przed każdym kolejnym użyciem. Rozpyl nad tkaniną równomiernie z odległości około 20 cm, po czym prasuj jak zwykle, bez użycia pary. W przypadku zatkania spryskiwacza, należy go odkręcić i przepłukać w ciepłej wodzie.
Środek nieodpowiedni do jedwabiu, sztucznego jedwabiu i innych włókien syntetycznych.

Płyn rozpryskany na podłodze może spowodować ryzyko poślizgnięcia.

Alkohol roślinny (etanol) 5-15%, skrobia roślinna z certyfikowanych upraw ekologicznych 1–5%, sulfonowany olej rycynowy <1%, mydło z oliwy z oliwek z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, cytrynian <1%, naturalne olejki eteryczne (geraniowy rose geranium, lawendowy) z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, Alcohol, Polysaccharid*, Sulfated Castor Oil, Potassium Soap*, Potassium Citrate, Perfume* (fragrance), Citronellol*, Geraniol*, Linalool*.

*certified organically grown/z certyfikowanych upraw ekologicznych

Alkohol roślinny (etanol) uzyskiwany jest przez fermentację skrobi roślinnej. W Płynie do prasowania Sonett jest on użyty głównie w celu przedłużenia trwałości produktu. Właściwym składnikiem aktywnym jest skrobia roślinna uzyskiwana z kukurydzy pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych. Mydło oliwkowe produkowane z oliwy z oliwek z certyfikowanych upraw ekologicznych i sulfonowany olej rycynowy uzyskiwany poprzez bezpośrednią reakcję między olejem rycynowym i kwasem siarkowym – zmniejszają tarcie podczas prasowania.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych płynów do prasowania, płyn produkowany przez Sonett nie zawiera petrochemicznych silikonów jako środka zmniejszającego tarcie przy prasowaniu. W Płynie do prasowania Sonett to czysto roślinne składniki dbają o gładkość i dobry stan tkaniny.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) około 0.99 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) okolo 7–8


Etanol, w niewielkich ilościach, występuje także naturalnie w przyrodzie. Gdy dostaje się do wody ściekowej, jest szybko i w 100% rozkładany na dwutlenek węgla i wodę. Skrobia roślinna o jakości spożywczej, sulfonowany olej rycynowy i mydło oliwkowe – jako substancje zharmonizowane z naturą także ulegają szybkiej i całkowitej biodegradacji.

Skrobia, sulfonowany olej rycynowy i mydło oliwkowe zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu