Płyn do mycia podłóg

plyn-do-podlog

Dostępny w pojemnościach: 0,5 litra i 5 litrów

Chroni podłogi woskowane, olejowane i lakierowane przy pomocy naturalnego płaszcza woskowego bez nawarstwiania. Odpowiedni do kafelków, kamienia, drewna, korka, parkietu, laminatu, linoleum i powierzchni syntetycznych.

5 ml Płynu do mycia podłóg dodaj do 5 litrów ciepłej wody używając załączonej miarki (na zakrętce) w celu dokładnego odmierzenia wymaganej ilości płynu.
UWAGA: Płyn do mycia podłóg nie powinien być używany w stanie nierozcieńczonym.

Wstrząśnij przed użyciem.

Może powodować ściemnienie surowego drewna – przed użyciem zaleca się sprawdzenie działania na niewidocznym miejscu podłogi.

Podłogi gruntowane twardym olejem lub  woskiem: należy ponawiać profesjonalne olejowanie/woskowanie w regularnych odstępach czasu.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne 5–15%, potaż (węglan potasu), szelak, wosk carnauba, wosk japoński, mydło z oleju kukurydzianego 1–5%, alkohol roślinny (etanol) <1%, gliceryna roślinna <1%, woda do 100%.
Aqua, alkylpolyglucoside C8–10, potassium carbonate, shellac, copernicia cerifera, rhus succedanea, alcohol, glycerine.
Substancje wykorzystywane do produkcji tego delikatnego, chroniącego powierzchnie płynu do mycia podłóg to wosk carnauba, szelak i wosk japoński. Wosk carnauba uzyskiwany jest z liści południowo amerykańskiej palmy carnauba. Szelak powstaje z wykorzystaniem wydzieliny owadów zwanych czerwcami (Laccifer lacca).  Wosk japoński, który uzyskuje się wygotowywanie jagód japońskiego drzewa woskowego, chroni powierzchnie przed wysychaniem. Jest on bardziej miękki niż wosk carnauba i szelak. Cukrowe środki powierzchniowo czynne, uzyskiwane ze skrobi i oleju kokosowego, potażu i mydła kukurydzianego, służą do delikatnego emulgowania wosków w płynie do mycia podłóg i rozprowadzania ich w wodzie.
Produkt nie zawiera rozpuszczalników petrochemicznych, wybielaczy, emulgatorów i środków konserwujących, a także olejów silikonowych. Całkowicie biodegradowalny.
EcoControl, Ecogarantie

eco-control-wwweco-garantie-logo-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.99 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 20 ml / 10 l H2O) ca. 7–8

Przechowywać  w temperaturze powyżej zera (nie dopuszczać do zamrożenia).

Wosk carnauba, szelak I wosk japoński są naturalnymi, biodegradowalnymi woskami. Mydło ze skrobi kukurydzianej, jak wszystkie mydła roślinne, olejów roślinnych ma tę unikalną cechę, że bezpośrednio po użyciu reaguje z kamieniem wapniowym zawsze obecnym w wodzie, tworząc mydło wapniowe. W rezultacie surfaktant traci swe własności powierzchniowo czynne w przeciągu kilku godzin (degradacja prymarna – pierwszego stopnia), przez co neutralizuje swój wpływ na wodne organizmy żywe. Powstałe mydło wapniowe jest z kolei w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (degradacja drugiego stopnia). Podczas produkcji cukrowych surfaktantów, składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Mydło i cukrowe środki powierzchniowo czynne zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki / kanistry: PE

Etykiety / Nakrętki: PE/PP

Zewnętrzny karton: 100% materiału z recyklingu

Mydło do podłóg

mydlo-do-podlog

Dostępne w pojemnościach: 0,5 litra i 10 litrów

  • Do czyszczenia i pielęgnacji przepuszczalnych powierzchni i podłóg, w szczególności wykonanych z kamienia naturalnego, gliny, linoleum, korka i drewna.
  • Do filcowania wełny.

Czyszczenie i pielęgnacja podłóg otwartoporowych:

Woda miękka: 25 ml na 10 litrów wody.

Woda średnio twarda: 40 ml na 10 litrów wody.

Filcowanie wełny: około 50 ml rozcieńczyć w 500 ml gorącej wody.

Mydło oliwkowe z kontrolowanych upraw ekologicznych >30%, alkohol roślinny (etanol) 5-15%,  cytrynian <1%, kajeputowy olejek eteryczny z kontrolowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z kontrolowanych upraw ekologicznych/zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, Potassium Soap*, Alcohol, Potassium Citrate, Perfume* (fragrance), Limonene*

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Z prostej reakcji czystej oliwy z oliwek pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych i ługu potasowego, przebiegającej bez dostarczania energii z zewnątrz, powstaje łagodnie czyszczące mydło. Dzięki lekko natłuszczającym właściwościom mydła oliwkowego nadaje się ono doskonale do pielęgnacji otwartoporowych podłóg ceramicznych, kamiennych, drewnianych oraz korkowych. Etanol, uzyskiwany jest przez fermentację skrobi roślinnej lub produktów ubocznych przemysłu cukrowego, takich jak melasa. Pomaga on utrzymać mydło w stanie płynnym, umożliwiając jego  wysoką koncentrację w płynie. Kajeputowy olejek eteryczny, jest nie tylko źródłem przyjemnego, odświeżającego zapachu, lecz także działa hamująco na rozwój zarazków.
Wysoka koncentracja aktywnej substancji myjącej na poziomie około 30% oraz wykorzystanie wysokiej klasy oliwy z oliwek z upraw ekologicznych to cechy wyróżniające ten produkt. Mydło oliwkowe sprawdza się wyśmienicie przy filcowaniu wełny.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1,00 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 8,5–9,5

Mydło z olejów roślinnych ma tę unikalną cechę, że bezpośrednio po użyciu reaguje z kamieniem wapniowym zawsze obecnym w wodzie, tworząc mydło wapniowe. W rezultacie surfaktant traci swe własności powierzchniowo czynne w przeciągu kilku godzin (degradacja prymarna – pierwszego stopnia), przez co neutralizuje swój wpływ na wodne organizmy żywe. Powstałe mydło wapniowe jest z kolei w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (degradacja drugiego stopnia).

Etanol wraca w przeciągu kilku godzin do naturalnego obiegu.

Mydło zostało sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu