Płyn do płukania tkanin

plyn-do-plukania-tkanin

Dostępny w pojemnościach: 1 litr, 10 litrów

Dbałość o tkaniny – idealny do płukania wełny i jedwabiu. Troska o skórę, szczególnie osób skłonnych do alergii.

Do wszystkich rodzajów tkanin i wszystkich programów prania w pralce. Dodaj do ostatniego płukania.

Pomaga wypłukać resztki środka piorącego i neutralizuje wodę wykorzystywaną do płukania (ważne dla osób skłonnych do alergii).

Ożywia kolory, wygładza włókna i zmiękcza tkaniny.

Zachowaj ostrożność: Unikaj kontaktu płynu do płukania Sonett z powierzchniami wapiennymi, jak marmur, sztuczny kamień, beton, wapień itp.

Na 4,5 kg prania – około 40 ml Płynu do płukania do przegródki na płyn do płukania w szufladce pralki.
Kwas cytrynowy 15–30%, alkohol roślinny (etanol) 5–15%, woda wirowana do 100%.
Aqua, citric acid, alcohol.
Surowce, z których pozyskuje się kwas cytrynowy to produkty uboczne przemysłu cukrowniczego, na przykład melasa. Kwas cytrynowy wykazuje pewne szczególne właściwości, mianowicie zmiękcza wodę w niskich temperaturach, wygładza włókna i ożywia wyblakłe kolory. Z tych względów kwas ten doskonale nadaje się do płukania wełny i jedwabiu.
Kwas cytrynowy stanowiący składnik Płynu do płukania Sonett ma jakość spożywczą i doskonałą biodegradowalność. Większość środków do prania ma odczyn zasadowy; Płyn do płukania, dzięki swej kwasowości, neutralizuje pranie – co jest szczególnie istotne dla osób wrażliwych.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20°C) około 1.07 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) około 3–4

Piktogram określający rodzaj zagrożenia

znak uwaga

Uwaga: Zawiera kwas cytrynowy o jakości spożywczej: Działa drażniąco na oczy. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi.

W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się
działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady / zgłosić się pod opiekę lekarza.

Skład zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004: 15-30%: kwas cytrynowy; 5-15%: alkohol roślinny (etanol); woda wirowana do 100%.

Kwas cytrynowy wchodzi w skład organizmów roślinnych, zwierzęcych i ludzkich, dlatego też ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę w obecności naturalnie występujących mikroorganizmów.

Odpowiedni do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu