Mydło roślinne w kostce

mydlo-w-kostce

Opakowanie: kostka 100 g

Do użytku w gospodarstwach domowych i warsztatach.

Łagodne, niedrogie mydło do rąk wytworzone z bio-olejów roślinnych, bez dodatku żadnych barwników, zapachów, wypełniaczy, czynników kompleksujących i wybielaczy optycznych.

W pełni dojrzałe mydło o długiej trwałości.

Zastosowanie: Do użytku w gospodarstwach domowych, pomieszczeniach warsztatowych oraz wszelkich innych, w których występuje potrzeba stosowania mydła bez żadnych dodatków o długiej trwałości i wysokiej skuteczności czyszczenia.

Mydło z oleju palmowego z certyfikowanych upraw ekologicznych >30%, mydło z oleju kokosowego z certyfikowanych upraw ekologicznych 15–30%, gliceryna z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, sól <1%, tiosiarczan sodu <1%.
Sodium palmate*, sodium cocoate*, glycerine*, sodium chloride, sodium thiosulfate.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Mydło, będące aktywną substancją czyszczącą, uzyskiwane jest przez gotowanie tłuszczu w roztworze zasadowym. Każda baza tłuszczowa ma nieco inne własności czyszczące ze względu na różnorodność pochodzenia. Na przykład mydło z oleju kokosowego charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością mycia, nawet w zimnej i twardej wodzie, a mydło z oleju palmowego przyczynia się do uzyskania odpowiedniej zwartości, co zapobiega szybkiemu rozmiękczeniu po pozostawieniu kostki mydła na mokrej powierzchni przez wydłużony okres czasu.
To mydło w kostce wytwarzane jest bez użycia wypełniaczy, barwników, zapachów, wybielaczy optycznych, a przede wszystkim bez żadnych petrochemicznych czynników kompleksujących takich, jak EDTA. Do sprzedaży trafia jako mydło w pełni dojrzałe, co wydłuża jego okres przydatności do użycia.

Pojawiające się w przypadku przechowywania przez kilka lat lekko brązowe zabarwienie jest oznaką naturalnej jakości mydła i w żadnym stopniu nie wpływa ujemnie na skuteczność czyszczenia.

EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Mydło lekko zasadowe w użyciu.

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) około 9–9.5

Mydło jest jedyną aktywną substancją myjącą, która bezpośrednio po użyciu traci swe własności surfaktantu w efekcie bezpośredniej reakcji z tzw. kamieniem zawsze obecnym w wodzie ściekowej, przez co staje się nietoksyczna dla żywych organizmów wodnych (rozkład pierwszego stopnia – primary degradation). Mydło wapniowe (powstałe wskutek tej reakcji) ulega z kolei w 100% rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę w obecności mikroorganizmów (rozkład drugiego stopnia – secondary degradation).

Mydło zostało zaklasyfikowane jako łatwo biodegradowalne według wytycznych OECD.

Pudełko: >70% materiału z recyklingu

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu