Mleczko do szorowania

mleczko-do-szorowania

Dostępne w pojemności: 500 ml

Delikatnie czyści stal nierdzewną, powierzchnie emaliowane, plastikowe, ceramikę szklaną, armaturę kuchenną i łazienkową.

Do usuwania uporczywego brudu i niewielkich osadów kamienia wapniowego polecamy Proszek do szorowania Sonett.

Mleczko do szorowania należy nanieść bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Wyszorować wilgotną ściereczką, po czym wytrzeć lub spłukać czystą wodą.
Drobno zmielony węglan wapnia >50%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne 1–5%, naturalne olejki eteryczne: lawendowy i z trawy cytrynowej z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, woda do 100%.
Aqua, calcium carbonate, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, perfume* (fragrance), linalool*, citral*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Węglan wapnia (CaCO3) jest jednym z najpowszechniej występujących na Ziemi minerałów. Do produkcji Mleczka do szorowania wykorzystywany jest węglan wapnia pochodzący z osadów w Jurze Szwabskiej. Ma lekkie własności ścierne i stanowi główny składnik Mleczka do szorowania. Jego skuteczność czyszczenia podwyższa dodatek wykazujących zdolność do rozpuszczania tłuszczu siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowych środków powierzchniowo czynnych. Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego uzyskiwane są w reakcji oleju kokosowego z siarką. Cukrowe środki powierzchniowo czynne uzyskiwane są z oleju kokosowego i pochodzącego z melasy lub skrobi cukru, przy udziale niewielkiej ilości kwasów służących jako katalizator.
Mleczko do szorowania Sonett, którego główny składnik stanowi czysty proszek wapienny, jest nadzwyczaj łagodne i delikatne w użyciu. Dzięki zastosowaniu mieszanki naturalnych olejków eterycznych – lawendowego i cytrusowego –  uzyskiwany jest lekki efekt powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.30 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7–8

Proszek wapienny jest minerałem, przez co z natury nie wymaga dalszego rozkładu.

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Proszek do szorowania

proszek-do-szorowania

Dostępny w opakowaniach: 450 g, 1 kg

Skoncentrowany proszek czyszczący. Bardzo wydajny.

Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu do powierzchni sanitarnych i kuchennych. Bez zarysowań czyści umywalki, toalety, wanny i bez wysiłku usuwa przypalone resztki z garnków oraz tłuste osady z kuchenek i piecyków.

Dzięki delikatnemu działaniu pumeksu jest odpowiedni nawet do czyszczenia kuchennych płyt ceramicznych. Jest także bardzo skutecznym środkiem czyszczącym meble ogrodowe i zanieczyszczone sadzą szyby kominkowe.

Nanieś proszek na czyszczoną powierzchnię i wyczyść ją wilgotną ściereczką, szczoteczką lub gąbką. Bardzo wydajny.
Proszek pumeksowy >30%, węglan sodu 5–15%, tlenek glinu 5–15%, mydło roślinne  z certyfikowanych upraw ekologicznych 1–5%, naturalny olejek eteryczny: szałwiowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, %, naturalny olejek eteryczny: kajeputowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%.
Pumice, sodium carbonate, bentonite, sodium soap*, perfume* (fragrance), limonene*, linalool*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Pumeks jest lekką, wypełniona powietrzem, miękką skałą wulkaniczną powstającą przez gwałtowne schładzanie lawy. Szybkie schładzanie zapobiega formowaniu się ostrych krawędzi kryształów. Dlatego drobno zmielony pumeks, będąc bardzo skutecznym środkiem czyszczącym, jest jednocześnie niezwykle łagodny. Węglan sodu w połączeniu z mydłem roślinnym doskonale rozpuszcza tłuszcz i brud, które są wchłaniane przez wybitnie chłonną glinkę (alumina) o świetnych własnościach łączących. Przyjemny, świeży zapach nadają naturalne olejki eteryczne z szałwii oraz odmiany mirtu dającej olejek kajeputowy, które dodatkowo wykazują zdolność powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
Środki czyszczące w postaci proszku, w przeciwieństwie do produktów płynnych zawierających 70 – 80% wody, odpowiadają rygorystycznym wymogom ekologicznym najwyższej koncentracji substancji aktywnej przy najniższym obciążeniu w transporcie, dlatego też Proszek do szorowania jest wysoce ekonomicznym i wydajnym środkiem czyszczącym.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.5 – 0.6 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 9–10

Jako że podstawowe składniki Proszku do szorowania to sproszkowane skały, bogate w krzemiany, wracają one do środowiska bez żadnej potrzeby degradacji. Węglan sodu, jako substancja mineralna również nie wymaga żadnej dalszej degradacji. Mydło wytwarzane z olejów roślinnych posiada pewną wyróżniająca je cechę w porównaniu ze wszystkimi innymi myjącymi substancjami czynnymi. Natychmiast po użyciu łączy się ono z wapniem (zawsze obecnym w wodzie ściekowej), tworząc mydło wapniowe i w ten sposób samo neutralizuje swoje działanie jako środka powierzchniowo czynnego na organizmy żywe (biodegradacja pierwotna/pierwszego stopnia). Z kolei mydło wapniowe jest szybko i w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (biodegradacja właściwa/ drugiego stopnia).

Mydło zostało sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Pojemnik dozujący proszek do ponownego napełniania: PE

Etykiety: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu