Płyn do czyszczenia WC

wc

Dostępny w pojemnościach: 750 ml, 10 litrów

Do usuwania brudu, kamienia i osadów wapiennych z wnętrza muszli klozetowej.
Nanieś pod krawędź muszli i wyczyścić szczotką do WC. Przy silniejszym zabrudzeniu i osadach z moczu pozostaw na noc, po czym spłucz, ewentualnie powtórz czyszczenie.
Do usuwania osadów żelazowych i manganowych w toalecie polecamy Proszek do szorowania Sonett.
Kwas cytrynowy 5–15%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne 1-5%, roślinny środek zagęszczający  <1%, naturalne olejki eteryczne: cedrowy i cytronelowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, citric acid, alkylpolyglucoside C8–10, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, polysaccharide, perfume (fragrance)*, geraniol*, citronellol*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Do uzyskania kwasu cytrynowego wykorzystywane są produkty uboczne przemysłu cukrowniczego, takie jak melasa. Dzięki swej zdolności do wchodzenia w związek z węglanem wapnia z uwalnianiem dwutlenku węgla, jest on używany w produktach przeznaczonych do czyszczenia toalet jako środek rozpuszczający osady tzw. kamienia. Roślinny środek zagęszczający służy zwiększeniu zdolności przylegania do powierzchni, tak by mógł zadziałać na zanieczyszczenia. Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne uzyskiwane z oleju kokosowego, skrobi i cukru, dodawane są w niewielkich ilościach w celu wspomagania zdolności do rozpuszczania osadów tłuszczowych.
Dobre przyleganie produktu do ścian muszli klozetowej umożliwia wykorzystanie w pełni jego aktywnych własności czyszczących. Zastosowanie mieszanki naturalnych olejków eterycznych, w tym olejków z drzew iglastych, skutecznie redukuje ilość drobnoustrojów i nadaje produktowi świeży zapach.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.01 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 5–6

Kwas cytrynowy jest naturalnym składnikiem organizmów roślinnych, zwierzęcych i ludzkich, dlatego ulega szybkiemu i całkowitemu rozkładowi na dwutlenek węgla i wodę w obecności występujących w naturze mikroorganizmów.

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Proszek do szorowania

proszek-do-szorowania

Dostępny w opakowaniach: 450 g, 1 kg

Skoncentrowany proszek czyszczący. Bardzo wydajny.

Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu do powierzchni sanitarnych i kuchennych. Bez zarysowań czyści umywalki, toalety, wanny i bez wysiłku usuwa przypalone resztki z garnków oraz tłuste osady z kuchenek i piecyków.

Dzięki delikatnemu działaniu pumeksu jest odpowiedni nawet do czyszczenia kuchennych płyt ceramicznych. Jest także bardzo skutecznym środkiem czyszczącym meble ogrodowe i zanieczyszczone sadzą szyby kominkowe.

Nanieś proszek na czyszczoną powierzchnię i wyczyść ją wilgotną ściereczką, szczoteczką lub gąbką. Bardzo wydajny.
Proszek pumeksowy >30%, węglan sodu 5–15%, tlenek glinu 5–15%, mydło roślinne  z certyfikowanych upraw ekologicznych 1–5%, naturalny olejek eteryczny: szałwiowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, %, naturalny olejek eteryczny: kajeputowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%.
Pumice, sodium carbonate, bentonite, sodium soap*, perfume* (fragrance), limonene*, linalool*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Pumeks jest lekką, wypełniona powietrzem, miękką skałą wulkaniczną powstającą przez gwałtowne schładzanie lawy. Szybkie schładzanie zapobiega formowaniu się ostrych krawędzi kryształów. Dlatego drobno zmielony pumeks, będąc bardzo skutecznym środkiem czyszczącym, jest jednocześnie niezwykle łagodny. Węglan sodu w połączeniu z mydłem roślinnym doskonale rozpuszcza tłuszcz i brud, które są wchłaniane przez wybitnie chłonną glinkę (alumina) o świetnych własnościach łączących. Przyjemny, świeży zapach nadają naturalne olejki eteryczne z szałwii oraz odmiany mirtu dającej olejek kajeputowy, które dodatkowo wykazują zdolność powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
Środki czyszczące w postaci proszku, w przeciwieństwie do produktów płynnych zawierających 70 – 80% wody, odpowiadają rygorystycznym wymogom ekologicznym najwyższej koncentracji substancji aktywnej przy najniższym obciążeniu w transporcie, dlatego też Proszek do szorowania jest wysoce ekonomicznym i wydajnym środkiem czyszczącym.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 0.5 – 0.6 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 9–10

Jako że podstawowe składniki Proszku do szorowania to sproszkowane skały, bogate w krzemiany, wracają one do środowiska bez żadnej potrzeby degradacji. Węglan sodu, jako substancja mineralna również nie wymaga żadnej dalszej degradacji. Mydło wytwarzane z olejów roślinnych posiada pewną wyróżniająca je cechę w porównaniu ze wszystkimi innymi myjącymi substancjami czynnymi. Natychmiast po użyciu łączy się ono z wapniem (zawsze obecnym w wodzie ściekowej), tworząc mydło wapniowe i w ten sposób samo neutralizuje swoje działanie jako środka powierzchniowo czynnego na organizmy żywe (biodegradacja pierwotna/pierwszego stopnia). Z kolei mydło wapniowe jest szybko i w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (biodegradacja właściwa/ drugiego stopnia).

Mydło zostało sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Pojemnik dozujący proszek do ponownego napełniania: PE

Etykiety: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Płyn do trudnych zabrudzeń

plyn-do-trudnych-zabrudzen

Dostępny w pojemnościach: 120 ml, 0,5 litra, 5 litrów, 10 litrów

Usuwa uporczywe zabrudzenia i tłuszcz ze wszystkich wodoodpornych powierzchni w kuchni, łazience, toalecie i warsztacie.

Dozowanie Płynu do trudnych zabrudzeń:

  • jako intensywny środek czyszczący i usuwający tłuszcz z okapów kuchennych, piecyków, kuchenek, zanieczyszczonych sadzą szyb kominkowych, a także metalowych powierzchni w warsztacie: w zależności od stopnia zabrudzenia należy używać produkt nierozcieńczony lub rozcieńczony w wodzie w proporcji 1:10,
  • jako środek do czyszczenia podłóg i okien: 5 ml na 10 litrów wody.

Do precyzyjnego odmierzania produktu służy miarka umieszczona na zakrętce opakowania o podziałce 5 ml.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne 5-15%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego 5–15%, olejek ze skórki pomarańczowej <2,5%, cytrynian <1%, naturalne olejki eteryczne ze słodkiej pomarańczy, bergamotowy, cytronelowy i kajeputowy z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, dodatki balsamiczne z certyfikowanych upraw ekologicznych/ze zbiorów roślin dziko rosnących <1%, woda wirowana do 100%.
Aqua, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, limonene, sodium citrate, perfume* (fragrance), limonene*, linalool*, citronellol*, geraniol*

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Cukier, skrobia i olej kokosowy to surowce służące do produkcji cukrowych środków powierzchniowo czynnych w Płynie do trudnych zabrudzeń.  W połączeniu z siarczanami alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego, produkowanymi z oleju kokosowego i tlenków siarki, tworzą one kombinację substancji dopełniających nawzajem swe działanie, zwiększającą ich skuteczność czyszczenia i doskonale rozpuszczającą tłuszcz, a przy tym wybitnie łagodną dla skóry. Zdolność do rozpuszczania tłuszczu jest dodatkowo podwyższona dzięki dodatkowi olejku ze skórki pomarańczowej.
Produkt w 100% biodegradowalny. Łączy zalety istotne dla produktów poszukiwanych na rynku: jest doskonale skuteczny i dobrze tolerowany przez skórę.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.03 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7.5–8.5

Piktogram określający rodzaj zagrożenia

znak uwaga

Uwaga:  Zawiera D-Limonen z olejków eterycznych ze słodkiej pomarańczy i ze skórki pomarańczowej: może powodować reakcję alergiczną skóry. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Unikać uwolnienia do środowiska. Stosować rękawice ochronne. W przypadku podrażnienia skóry lub wysypki: Zasięgnąć porady /zgłosić się pod opiekę lekarza.

Skład zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004: 5-15%: niejonowe tenzydy na bazie wielocukrów; 5-15%: anionowe tenzydy na bazie oleju koko-sowego; < 2,5%: naturalny olejek ze skórki pomarańczowej (zawiera limo-nen); < 1%: cytryniany, naturalne olejki eteryczne z pomarańczy słodkiej* (za-wiera limonen*), bergamotki* (zawiera limonen*, linalol*), kajeputowy* (za-wiera limonen*) i cytronelowy* (zawie-ra cytronelol*, geraniol*), dodatki bal-samiczne*; woda wirowana do 100%.
* z upraw ekologicznych i zbiorów roślin dziko rosnących

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu

Mleczko do szorowania

mleczko-do-szorowania

Dostępne w pojemności: 500 ml

Delikatnie czyści stal nierdzewną, powierzchnie emaliowane, plastikowe, ceramikę szklaną, armaturę kuchenną i łazienkową.

Do usuwania uporczywego brudu i niewielkich osadów kamienia wapniowego polecamy Proszek do szorowania Sonett.

Mleczko do szorowania należy nanieść bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Wyszorować wilgotną ściereczką, po czym wytrzeć lub spłukać czystą wodą.
Drobno zmielony węglan wapnia >50%, siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowe środki powierzchniowo czynne 1–5%, naturalne olejki eteryczne: lawendowy i z trawy cytrynowej z certyfikowanych upraw ekologicznych <1%, woda do 100%.
Aqua, calcium carbonate, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C12–14 fatty alcohol sulphate, perfume* (fragrance), linalool*, citral*.

*certified organically grown/z kontrolowanych upraw ekologicznych

Węglan wapnia (CaCO3) jest jednym z najpowszechniej występujących na Ziemi minerałów. Do produkcji Mleczka do szorowania wykorzystywany jest węglan wapnia pochodzący z osadów w Jurze Szwabskiej. Ma lekkie własności ścierne i stanowi główny składnik Mleczka do szorowania. Jego skuteczność czyszczenia podwyższa dodatek wykazujących zdolność do rozpuszczania tłuszczu siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i cukrowych środków powierzchniowo czynnych. Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego uzyskiwane są w reakcji oleju kokosowego z siarką. Cukrowe środki powierzchniowo czynne uzyskiwane są z oleju kokosowego i pochodzącego z melasy lub skrobi cukru, przy udziale niewielkiej ilości kwasów służących jako katalizator.
Mleczko do szorowania Sonett, którego główny składnik stanowi czysty proszek wapienny, jest nadzwyczaj łagodne i delikatne w użyciu. Dzięki zastosowaniu mieszanki naturalnych olejków eterycznych – lawendowego i cytrusowego –  uzyskiwany jest lekki efekt powstrzymywania rozwoju drobnoustrojów.
EcoControl, Ecogarantie, Vegan Society

eco-control-wwweco-garantie-logo-wwwvegan-www

Gęstość: (20 °C) ca. 1.30 g / cm³

Wartość pH: (20 °C, 5 g / l H2O) ca. 7–8

Proszek wapienny jest minerałem, przez co z natury nie wymaga dalszego rozkładu.

Podczas produkcji cukrowych surfaktantów i siarczanów alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego składniki ekstrahowane są z surowców roślinnych, takich jak skrobia, cukier i tłuszcze roślinne, jednak pozostają one nienaruszone w swej strukturze molekularnej. Dzięki temu surfaktanty te mogą zostać stosunkowo łatwo wykryte przez mikroorganizmy i rozłożony przez nie w 100%.

Cukrowe środki powierzchniowo czynne i siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego zostały sklasyfikowane jako łatwo ulegające biodegradacji zgodnie z wytycznymi OECD.

Odpowiednie do szamb i systemów filtrujących.

Butelki/kanistry: PE

Etykiety/nakrętki: PE/PP

Zewnętrzne kartony: 100% materiału z recyklingu